REKLAMA

Połuboczek za Brauna. Nowy poseł z Podkarpacia!

PODKARPACIE. Michał Połuboczek, członek partii Nowa Nadzieja, przejmie mandat poselski w Sejmie po Grzegorzu Braunie, który został wybrany do Parlamentu Europejskiego. Sukces Brauna otworzył drogę dla Michała Połuboczka, który w październiku ubiegłego roku zdobył trzeci wynik na liście Konfederacji w wyborach parlamentarnych, uzyskując 6 287 głosów. Połuboczek potwierdził swoją decyzję o objęciu poselskiego mandatu.

Grzegorz Braun w 2023 roku z powodzeniem startował z okręgu 23 (Rzeszów) jako „jedynka” Konfederacji w wyborach do Sejmu.  Obecnie wywalczył mandat do Europarlamentu, tym razem startując z drugiego miejsca w okręgu obejmującym województwo małopolskie i świętokrzyskie, gdzie uzyskał 113 746 głosów. Z racji objęcia mandatu do Europarlamentu, poseł Braun zwolni miejsce w polskim Parlamencie kolejnemu na liście startujących do Sejmu z podkarpackiej listy Konfederacji. Drugi wynik uzyskał wówczas Tomasz Buczek, jednak nie obejmie tej funkcji, ponieważ podobnie jak Grzegorz Braun uzyskał mandat do Europarlamentu. Oznacza to, że w Sejmie zasiądzie kolejny kandydat z najwyższym wynikiem z listy, a jest nim Michał Połuboczek.

Połuboczek jest przedsiębiorcą. Choć pochodzi z Suwałk, startował z Podkarpacia i jak mówił w kampanii wyborczej jest ściśle związany z Rzeszowem i Podkarpaciem. – Rzeszów od zawsze mi się podobał. Miasto z ogromnym potencjałem i do tego bardzo mili i kompetentni ludzie. Bywałem tu często, a od  4 lat jestem związany z Rzeszowem i Podkarpaciem biznesowo. Prowadzę tu działalność. Pokochałem to miasto – pisał w swoich materiałach wyborczych Michał Połuboczek

 

nagłówek – grafika poglądowa red. /. sejm.gov.pl, materiały wyborcze Michała Połuboczka

12-06-2024


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.